Dlažby a obklady - dlazbyobklady.eu

Stavební chemie

Bez kvalitní stavební chemie se žádná koupelna či terasa neobejde. Ať už se jedná o vhodnou volbu lepícího tmelu, spárovací hmoty nebo hydroizolačního systému, které dokonale vytvoří kompaktní celek zaručující bezproblémovou montáž a následnou funkčnost celé koupelny. Samozřejmostí našich služeb je správná volba vhodných materiálů. V následujícím textu se vám pokusíme přiblížit jednotlivé produkty.

Lepící tmely

Odborník ví, že se nejedná o lepidlo v tubě nebo sklenici, ale o speciální práškový materiál určený, po smíchání s vodou, pro lepení keramických obkladů nebo dlažby k podkladu. Je celá řada druhů a typů lepících tmelů. Rozlišují se podle účelu použití a  pevnostní třídy, čemuž odpovídá i cena.

Spárovací hmoty

Jsou hmoty vyplňující mezery mezi obklady a dlažbami. Správná volba spárovací hmoty je rovněž důležitá a její volba závisí na charakteru budoucího využití místnosti či obkládané plochy. Používáme spárovací hmoty:

  • S hydrofobním efektem – zvýšená odolnost proti průniku vody, zvýšená odolnost proti znečištění a plísním, pro podlahová vytápění, koupelny, kuchyně, spárování mramoru, atd.
  • Se zvýšenou chemickou odolností – zvýšená chemická i mechanická odolnost, ideální pro balkóny, terasy, komunikační tahy, schodiště, pro objekty občanské i průmyslové, vyztužená vlákny
  • Epoxidová spárovací hmota – pro prostředí s agresivními vlivy a v trvale mokrých oblastech, např. V lázních, mlékárnách, bazénech a laboratořích Spárovací hmoty dnes samozřejmě existují v nepřeberné škále barev a odstínů proto je trendem moderních interiérů i exteriérů sladění vybraných obkladů s barvou spárovací hmoty.

Hydroizolační materiály

Po aplikaci hydroizolačního nátěru se na povrchu konstrukce vytvoří povlak, který po montáži obkladů a dlažeb zabraňuje pronikání vlhkosti do zdiva nebo do betonu, je proto nedílnou součástí dodávky našich obkladačských prací v koupelnách a dalších na vlhkost namáhaných prostorách.

Vyrovnávací a správkové směsi

Pro kvalitní provedení práce je nutný absolutně rovný povrch. Proto provádíme i vyrovnávání podlah, stěn a ostatních ploch, k němuž používáme speciální k tomuto účelu určené směsi.

Penetrační nátěry

Jsou základní a velmi důležité nátěry pro ošetření podkladů před lepením obkladových materiálů, nanesením povrchových vrstev nebo vyrovnávacích hmot. Jedná se o napuštění savého podkladu, zdrsnění hladkého povrchu, jeho zpevnění a zvýšení přilnavosti. Jsou použitelné pro interiér i exteriér.   Penetrační nátěr vám ušetří spoustu nepříjemností a ve výsledku i peníze. Nejčastějšími problémy, které vznikají při nepoužití penetračního nátěru pak jsou loupající se obklady nebo odfouklá dlažba, jejichž výměna je poté nepříjemná, náročná a drahá. Každý odborník by tedy měl vždy použít penetrační nátěr a to takový, který je vhodný pro daný typ povrchu.

Silikonové těsnící hmoty

Používají se k utěsnění dilatačních spojů, které jsou vystaveny pohybům (např. spoj mezi vanou a stěnou). Vyrábějí se v mnoha barvách a odstínech, tudíž jsou barevně nerozeznatelné od spár mezi obklady.